четвер, 21 липня 2016 р.

Горіла свічка пам'яті поетаКогда я уйду, вы меня навестите хоть раз.
Цветы положите не мне - на соседние плиты.
Придите хоть раз, и не надо - чтоб слезы из глаз,
А просто придите и вместе со мной помолчите.
Я в жизни не много успел и сумел,
Хотя и умел и смеяться, и петь, и трудиться.О людях я пел, а тебя вот одну не воспел,

Прости, что не смел, не смогло о тебе получиться.
Теперь надо мной лишь зеленые ветви шумят,
Плакучая ива склонила печальные ветви,
Я рад, что вы живы, и что не забыли - я рад,
Прошу об одном лишь: подольше живите на свете.
Еще надо мной соловьиная ранняя трель,
И свет - то луны, то - палящего солнца в зените,
И пусть тяжело, что от вас далеко я теперь,
Но это не важно, вы только подольше живите.
Храни вас, Господь, в слякоть, холод и зной,
И радость, и грусть этой жизни недолгой примите,
Но только придите хоть раз повидаться со мной,
Прошу вас, придите и вместе со мной помолчите.
А. Ковальський21 липня, з нагоди сороковин від дня смерті відомого в нашому місті та районі поета, журналіста, прозаїка, редактора місцевої газети, керівника літературного об'єднання "Промінь" Анатолія Дмитровича Ковальського в центральній районній бібліотеці зібрались творчі люди краю, друзі та колеги, щоб запалити свічку пам'яті та пом'янути добрими словами знаного земляка.
Маститі поети краю: Олександр Корембліт, Ірина Львова, Валентина Присяжна, Катерина Казначеєва, Людмила Шиманська, Людмила Курченко, Віктор Яковенко, колеги Анатолія Дмитровича по журналістській діяльності: Валентина Прохода, Іван Олійниченко, Валентина Барсукова, Людмила Прохоренкова, начальник відділу культури райдержадміністрації Ольга Шапран, директор ЦБС Світлана Дюгаєва пом'янули поета хвилиною мовчання, в єдиному пориві відгукнувшись на його поетичний заклик: "Но только придите хоть раз повидаться со мной, прошу вас, придите и вместе со мной помолчите."Вечір пам'яті під назвою "Горіла свічка пам'яті поета" відкрили ведучі заходу бібліотекарі районної бібліотеки Олена Попова та Людмила Лук'янчук, нагадавши присутні основні етапи творчого шляху Анатолія Ковальського. 

У світлі поминальних свічок в читацькій залі звучали хвилюючі слова, зворушливі рядки віршів, присвячених на смерть поету. У кожного з присутніх знайшлись яскраві спомини про чесну та благородну людину, яка прожила життя по совісті, сумлінно працювала, щиро любила Батьківщину та людей, згуртувавши навколо себе місцеві таланти, більшість з яких згодом заявили про себе серйозно, потужно. 

Згідно християнським звичаям, Валентина Прохода запросила всіх присутніх розділити поминальний хліб і пригубити червоного вина, пом'янувши друга, колегу, наставника.

Анатолій Ковальський пішов з життя, але залишив після себе світлу пам'ять та справжній літературний скарб для нащадків.  "Прощавайте, майстре!"

1 коментар: