понеділок, 13 січня 2025 р.

БІБЛІОТЕКА ЯК ПРОСТІР ПСИХОСОЦІАЛЬНОЇ ПІДТРИМКИ


У 2023 році Міністерство культури та інформаційної політики України оголосило про реалізацію відомчого проєкту “Мистецтво допомагати”, у рамках якого українські бібліотеки мають стати простором психологічної допомоги.

І вже в 2024 році, працюючи за девізом УБА «Бібліотеки: разом можемо більше», бібліотеки Куяльницької громади зробили цей напрямок, одним з пріоритетних в своїй роботі.

Центральною бібліотекою був укладений Меморандум про співпрацю з Одеською обласною організацією
Товариства Червоного Хреста України , багато проєктів якого, спрямовані на психосоціальну підтримку населення.

На базі бібліотечного медіацентру у 2024 році психологи Подільської районної організації Червоного Хреста України працювали з дітьми внутрішньо переміщених сімей.

Тісно співпрацюють сьогодні бібліотеки установи і з нещодавно створеним в громаді Центр життєстійкості, фахівці якого проводять в бібліотеках-філіях різноманітні психологічні заходи, тренінги для родин військовослужбовців, які очікують на повернення своїх близьких із зони бойових дій, переживають великий стрес та тривогу.



Цикл сесій з ментального здоров’я було проведено центром, безпосередньо, і для бібліотекарів центральної бібліотеки.

Бібліотекарі методичного центру продовжують долучатися до заходів, які допоможуть підвищити рівень обізнаності щодо ментального здоров’я,


навичок самодопомоги та способів підтримки психоемоційного стану як для себе , так і для відвідувачів, не упускаючи жодної можливості.


Вже з перших днів 2025 року центральна бібліотека Куяльницької громади - стала дієвою локацією для нового проєкту від Всеукраїнського Червоного Хреста «Багатосекторальна програма реагування на надзвичайні ситуації».


За ініціативи начальника відділу розвитку культури та туризму Надії Красовської відвідувачами Першої сесії «Дистрес. Самодопомога» стали працівники культури. До бібліотекарів приєдналися і працівники ЦКД.



Бібліотекарі були дуже активні в роботі сесії, тому що вже мали певний досвід з подібних заходів.

Було цікаво познайомитися з новими можливостями психологічних та арттерапевтичних технік і вправ, які можна впроваджувати і в бібліотечній діяльності у роботі з дітьми та дорослими під час заходів, направлених на покращення ментального здоров’я.


Не упускають бібліотекарі і можливості поповнити фонди новою психологічною літературою, яка активно презентуються на інтернет- сторінках КУ Публічна бібліотека ім. Є Чикаленка.



Така спільна робота є дієвою і сприяє формуванню в суспільстві культури турботи про ментальне здоров’я мешканців громади.

Немає коментарів:

Дописати коментар