Щороку 21 березня світ відзначає Всесвітній день поезії, заснований ЮНЕСКО у 1999 році з метою привернути увагу суспільства до поезії як до джерела відповідей на багато питань людства і як на потужне джерело енергії, яке впливає на людину.
Символічно, що саме в цей день добіг кінця наш поетичний МАРАФОН «ГОЛОС ВІЙНИ», який тривав з 17 по 21 березня для молоді Подільщини.
Закривав наш "поетичний забіг" Нестоїтський Опорний Заклад Освіти.
Разом з старшокласниками з села Нестоїта за цей тиждень в центральній бібліотеці побувало біля ста учасників з різних куточків Куяльницької громади. Молодь мала змогу відчути на собі силу поетичного слова.
І звідки б не приїхали юнаки та дівчата - чи то з Куяльника, чи з Новоселівки, Любомирки чи Гонорати, Малого Фонтану чи Нестоїти - їхні очі, як дзеркало відображали неприховані емоції, загущеність думки і почуттів…
Як сказала вчитель,- " цей захід не залишає байдужим, він впливає на світогляд, а ще єднає по відчуттям."
Бібліотекарі говорили з юнаками і дівчатами про поезію розстріляного відродження; про голос епохи- Ліну Костенко; про поезію рідного краю; про поетів нашого часу, які взяли до рук зброю…
Цілий тиждень ми спілкувалися з молоддю голосом поезії, звертали увагу на величне багатоголосся поетичного слова нашої української літератури.
Це, дійсно був «якийсь безсмертний дотик до душі»- і здається нам вдалося донести до юнаків і дівчат голос правди про війну і місію поезії- згуртовувати націю і об’єднувати людство.
Навіть той, хто говорив ― не люблю віршів всіляких поетів! – на марафоні завмирав, слухаючи рядки, які надихають, розчулюють, заряджають енергією.
А якщо хтось побажає дізнатись докладніше про «поетів - учасників» нашого марафону, завітайте на сторінку КНИГА БІБЛІОТЕЧНА – на якій щоденно, починаючи з 17 березня, Інна Вербицька розповідала про одного з поетів-марафонців.
Немає коментарів:
Дописати коментар