четвер, 20 травня 2021 р.

Вишиванка - свято української душі

 



Щорічно, у третій четвер травня, українці святкують День вишиванки, цього року цей день припадає на 20 травня. День вишиванки – це всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Кожен українець знає, що вишиванка - це не просто одяг, а частина нашої душі.




День вишиванки є приводом для проведення низки яскравих патріотичних та народознавчих заходів в бібліотеках Куяльницької громади.



В краєзнавчому відділі центральної бібліотеки відкрита виставка-інсталяція під назвою «Українська вишиванка – диво, в ній народу код, його душі», під час презентації якої бібліотекар Надія Балабан розповідає присутнім про походження свята, 




про вишиванку, як оберіг нашого народу, знайомить з книжками, присвяченими народній вишивці та талановитим майстриням-вишивальницям.


Користувачів бібліотеки села  Бочманівка зустрічає  виставка-експозиція "Оберіг, що не губиться  у віках", на поличках якої поруч з книжками представлені роботи місцевих  майстринь вишивання:  Іванюк О.М,  Плохотнюк К., Вдовиченко К. М. та учнів 5 класу Аїди Айрапетян, Олександри  Базилюк, Богдана Шемчука. 




На презентації виставки звучали вірші про вишиванку у виконанні О. Юрчак  та Н. Плешко Н.



Ілюстровану книжкову виставку, адресовану всім, хто любить Україну і красу її рукотворних шедеврів, під назвою «Чарівна краса вишиванки» підготувала бібліотека станції Борщі. 



До уваги відвідувачів Інтернет-центру була запропонована відеопрезентація "Вишиванка - український оберіг".



"З днем вишиванки, Україно!" - книжкова виставка під такою назвою зустрічає читачів бібліотеки села Малий Куяльник.



В сільській бібліотеці Новоселівки розгорнута книжково-ілюстративна виставка "Вишиванка - твій генетичний код".


Бібліотека селища Борщі запросила своїх читачів на народознавчу веселку "Вишиванка - це щоразу молитва". Бібліотекар Оксана Перебітюк познайомила присутніх з історією української вишивки, народними звичаями та обрядами, пов’язаними з нею, презентувала виставку літератури "Бережи українське - носи вишиванку!".



Діти разом з бібліотекарем писали побажання для нашої країни та створювали вишиванку із жовто-блакитних сердечок, переглянули відеоролик "Знайомство з вишиванкою". Юні українці бажали миру, добробуту та щастя Україні.



В бібліотеці  села  Качурівка  відбулась  народознавча  година  "Вишиванка - це  щоразу  молитва".  До  уваги  користувачів  бібліотеки  була  розгорнута  тематична  книжкова виставка  "Мамина  сорочка  -  генетичний  код  мого  роду, мого  коріння". Цікавим став і продемонстрований відеоролик  "Історія  вишиванки ".




В Косівській бібліотеці відбулась віртуальна година "Вишиванка - це щоразу молитва". Захід розпочався з історії виникнення української вишивки, 




потім був продемонстрований відеоролик, присвячений історії української вишивки в різних куточках України.




Для маленьких читачів Соболівської бібліотеки відбувся відеоперегляд "Чарівна краса вишиванки".



Українська вишиванка — це національна святиня! Саме вишиванка символізує і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь. Нехай ця символічна річ зітре кордони й об’єднує українців по всьому світу!

Немає коментарів:

Дописати коментар