середа, 29 жовтня 2014 р.

Вінок слави визволителям України

 Ми пам'ятаємо всіх поіменно


28 жовтня в Котовському районі відбулися урочистості з нагоди відзначення 70-ої річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників. Цей день став і днем завершення районної акції пам'яті "Ми пам'ятаємо всіх поіменно", яка проходила на протязі року в рамках Всеукраїнської естафети "Слава визволителям України". За рік естафета обійшла 18 сільських рад Котовщини.


Головні атрибути акції : пам'ятний альбом, солдатська каска із польовими квітами, гільза із запаленою свічкою, книжкова виставка-коло "Україна в полум'ї війни" та тематична концертна програма стали справжніми символами вічної пам'яті та шани тим, хто не прийшов з війни, хто ціною власного життя завоював для нас мирне небо. 
 
Акція пам'яті була розпочата 28 жовтня 2013 року в Новоселівській сільраді, і завершила свою ходу в Липецькій сільській раді. Для вшанування пам'яті визволителів на урочистості з усього району з'їхалися голови сільських рад, з квітами, пам'ятними вінками та свічками. На площі перед братською могилою 546 воїнам-землякам, які загинули на фронтах Другої Світової війни, зібрались жителі села: від мала до велика. 
 

Відкрила пам'ятний мітинг голова Липецької сільради Тинкован Раїса Іллівна, привітавши усіх зі славною ювілейною датою. До її слів долучилися гості заходу - виконуюча обов'язки голови Котовської райдержадміністрації Ірина Володимирівна Скуділо та заступник голови Котовської райради Олександр Валерійович Карауш.






Ірина Володимирівна, не соромлячись сліз, говорила про важливість миру в нашій країні, що тільки про нього мріють і посивіли ветерани, і матері, що сьогодні втрачають своїх синів, а Олександр Валерійович зауважив, що тільки нація, яка пам'ятає свою історію, може побудувати достойне майбутнє.

Сильним емоційним моментом для усіх присутніх стало відкриття поруч з викарбуваними золотом іменами загиблих дідів стели молодому липечанину, загиблому в АТО, двадцятирічному  Володимирові Ісадченку. Не ховали сльози ні діти, ні дорослі, коли батьки воїна піднялися до монумента. Священник провів молебень та освятив пам'ятний знак, а батьки роздали дітям солодощі за давнім православним звичаєм.
Урочистості продовжилися ходою до братської могили радянським воїнам, що загинули, визволяючи село. Право пронести до могили капсули із землею з братських могил з усього району було надано воїнам-інтернаціоналістам Липецького. За ними йшли голови сільрад із запаленими вогниками свічок, символізуючи вічний вогонь пам'яті за загиблими земляками. Згідно старовинного козацького обряду, земля була розсипана на братській могилі, а священник провів загальний молебень по всім загиблим на нашій землі.


" ...Дорогою ціною дісталася перемога Україні, і зокрема, нашому району.  На окупованій території країни загинуло 5,5 млн. осіб. З нашого району на фронт пішло 15 тисяч, кожен третій із них загинув", - про це розповів присутнім голова Котовської ради ветеранів Тимофій Семенович Царан.
Після покладання квітів та пам'ятних свічок учасники заходу перейшли до залу Будинку культури, де працівниками районного Центру культури та дозвілля та аматорськими колективами Котовщини відбувся святковий концерт. Родзинкою програми став фоторепортаж-презентація про проведення акції "Ми пам'ятаємо всіх поіменно", підготовленою районною бібліотекою.
 Вічна пам'ять визволителям Української землі, полеглим на полі битви! Честь і слава живим героям!

Немає коментарів:

Дописати коментар