18-19 листопада в Одесі завершена друга хвиля тренінгів «Я - медіаграмотний». Учасниками даного тренінгу стали і молоді бібліотекарі Котовської центральної районної бібліотеки Ольга Волкунович та Інна Вербицька.
Захід проходив в рамках проекту «Програма медіа грамотності для громадян», яка передбачає проведення тренінгів в 14 областях України (по 2 тренінги у кожній області)..
Проект «Програма медіаграмотності для
громадян» виконується за підтримки Міністерства закордонних справ та
міжнародної торгівлі Канади (DFATD Canada),
у партнерстві трьох організацій: Академія української преси, IREX
та StopFake.
Метою проекту є посилення стійкості громадян перед дестабілізуючою силою впливу
неправдивої інформації.
Для учасників проекту розроблені матеріали двома мовами (українська та російська) за вибором. Кожному учаснику тренінгу надається пакет тренера, який включає в себе теку з роздатковими матеріалами двома мовами та методичний посібник, у якому покроково розписано програму тренінгу на 2 дні.
В
рамках проекту передбачено розробку навчальної програми по медіа грамотності,
підготовку тренерів, які будуть проводити тренінги для громадян, а також
інформаційну компанію для підвищення обізнаності громадян в питаннях протидії
пропаганді та маніпуляціям. У
2–х тренінгах, що пройшли в Одесі, взяли участь по 15 соціально-активних
громадян, які цікавляться медіаосвітою та медіаграмотностю і мають сильну
мотивацію ділитись своїми знаннями з іншими. Участь у тренінгу передбачає не
тільки отримання знань, а й їх передачу мінімум 30 особам.
Неймовірна атмосфера злагодженості, зацікавленості, активності на протязі двох днів вразила молодих фахівців. Практично весь тренінг, за програмою був пронизаний прикладами з практик: статті, відео, заголовки - реальні матеріали, що обговорювалися та аналізувалися всією аудиторією
Тренінг допоміг бібліотекарям зрозуміти головні принципи роботи медіа, проаналізувати свій медіапростір, познайомитись з механізмами медіавпливу та перейти до більш свідомого сприйняття інформації, навчитись більш чітко визначати пропаганду, фейки, маніпуляції в медіа, аби не потрапити під їх вплив, а також познайомитись з маркерами та інструментами, які будуть допомагати в цьому на практиці.
Цікаве та захоплююче спілкуванням з тренерами проекту, журналістами, психологами, військовими, вчителями - це незабутня школа для молодих фахівців бібліотечної справи. Вони прийшли на тренінг для отримання знань та навичок протистояння інформаційним зливам і готові поділитися отриманими знаннями. Бібліотечно-інформаційна справа за умов сучасної інформаційної революції, розбудови потужного електронного інформаційного простору вважається в усьому світі серйозною справою і бібліотекарям просто необхідно володіти основами медіаграмотністі для роботи з громадою.
Немає коментарів:
Дописати коментар