В бібліотеках Куяльницької ЦБС триває Європейський тиждень цифрової грамотності, в рамках якого вже відбулись три онлайн-практикуми бібліотечних працівників громади за допомогою програми Zoom.
Відрадно, що все більше і більше сільських бібліотекарів опановують ази цифрової грамотності, отримують сертифікати на національній платформі "Дія. Цифрова освіта" та допомагають користувачам своїх закладів пройти освітні курси платформи.
25 березня пройшов черговий онлайн-практикум, який познайомив бібліотечних працівників з важливим на сьогодні для усієї спільноти серіалом для батьків - "Безпека дітей в інтернеті". Освітній серіал складається з 10 серій 8-12 хвилинних серій, які розповідають про небезпеку,
що чекає на наших дітей в онлайн-мережі і як батькам допомогти дитині захиститися від кібербулінгу, насилля, відрізняти шкідливий контент від нешкідливого і саме головне, попередити самогубство через вже відомі групи смерті в соцмережах, таких як "Синій кит", «Кити пливуть вгору»,«Розбуди мене о 4.20», F57, F58, «Тихий дім», «Рина», «Ня. Пока», «Море китів», «50 днів до мого самогубства».
26 березня завідуюча медіацентром центральної бібліотеки Ольга Волкунович стала однією з 301 учасника онлайн-марафону від Української бібліотечної асоціації «Цифрова грамотність людей та спільнот», в якому розглядалися питання діяльності цифрових хабів на майданчиках публічних бібліотек.
Сьогодні всі бібліотеки нашої громади, які мають доступ до інтернету, включені в національну мережу хабів цифрової освіти, тому професійна самоосвіта, вдосконалення своїх знань є пріоритетом для наших працівників.
Тиждень пройшов насичено. Бібліотекарами отримано багато нової та корисної інформації, якою вони готові ділитися зі своїми користувачами. Про це говорить і кількість сертифікатів, отриманих на цифровій платформі.
Немає коментарів:
Дописати коментар