середа, 1 червня 2022 р.

Свято. Діти. Бібліотечна мандрівка

 

31 травня в Публічній бібліотеці імені Євгена Чикаленка було  багатолюдно, гамірно та цікаво. Куяльницька громада обрала центральні бібліотеки як майданчики для свята до Дня захисту дітей і запросила на нього маленьких українців, які разом з батьками покинули свої домівки та стали вимушеними переселенцями.


Відкрив захід заступник директора Центру культури та дозвілля Володимир Кропив’янський, який ознайомив дітей з історією виникнення свята – Міжнародного Дня захисту дітей і відмітив, що на зустріч з ними, відклавши всі свої справи, завітав сам голова Куяльницької громади.


Куяльницький сільський голова Сергій Паламарчук розповів присутнім про розвиток громади, плани на майбутнє та зазначив, що кожна дитина має повне право бути захищеною, розвиватися й навчатися для кращого майбутнього. І ми разом повинні докласти зусиль для нашої спільної перемоги над ворогом.



Директор бібліотеки Світлана Дюгаєва зауважила, звертаючись до дітей, що цей час, поки вони перебувають далеко від рідної домівки і друзів, вони можуть використати для саморозвитку. В цьому їм завжди допоможуть бібліотеки  громади, двері яких завжди відкриті для  всіх.


Продовжила захід вчитель початкових класів Малофонтанського ОЗО  Анастасія Ількевич тренінгом-знайомством, 



який був настільки цікавим, що одразу оживив атмосферу, зняв напругу у дітей, дозволив усім перезнайомитись у невимушеній обстановці.





А потім для дітей розпочалась подорож по «Книжковій країні».




Краєзнавчий відділ бібліотеки презентував виставку вишиванок та вишитих рушників під назвою «Українська книга в вишиванці». Бібліотекар відділу Надія Балабан відкрила для дітей такі цікаві факти з нашого українського народознавства, 




що навіть присутні на заході дорослі відкрили для себе чимало нового. Приємно, що розповідь була інтерактивною, 




діти задавали багато питань, і їх допитливість, небайдужість та безпосередність підкорила бібліотечних фахівців.




Естафету знайомства з бібліотекою підхопила заступник директора Людмила Бензар, яка підготувала для дітей цікаву інформацію про видатного земляка, ім’я якого носить бібліотечна установа громади, Євгена Чикаленка 




і провела по усім бібліотечним «локаціям». Зупинки були у «Літературній вітальні», в авторському фонді історика, письменника Богдана Сушинського, який багато писав про історію України та українського козацтва.



Діти мали змогу наживо побачити авторський доробок – понад 100 книг, який поразив дитячу уяву про величезну працю історика, письменника, академіка з Одещини.




Читацька зала зустріла дітей великою виставкою-інсталяцією «Україна: від подиху століть до сьогодення», де вони могли потримати в руках козацьку булаву, 



розглянути ляльки сліпого лірника та хлопчика-поводиря і дізнатися цікаву історію про існування в нашому селі Коси єдиної на півдні України школи лірників на початку XIX століття.




А відділ абонементу зі своїми книжковими «провулками, вуличками і майданчиками» - став справжнім «Книжковим королівством» для дітей. 


Гідом по книжковому місту стала бібліотекар Людмила Поросятковська, яка познайомила дітей з захоплюючою серією літератури для підлітків, в якій можна знайти відповіді на всі хвилюючі їх питання.



Довго не відходили юні відвідувачі від «майданчика жахів», юрмилися вони і біля «стіни фантастики».




Відкрили діти для себе і те, що центральні бібліотеки громади мають і багато ігрових зон, де можна погратись в аерохокей, покидати дротики дартцу 




та зануритись у світ книжок з доповненою реальністю.



А ще – діти побували у справжньому кінозалі, де на великому екрані переглянули мультиплікаційний фільм, та поринули в справжню атмосферу щастя, радості та безтурботності, море радості, позитиву та неймовірних емоцій, які створили для них бібліотекарі центральної дитячої бібліотеки під керівництвом Олени Зінченко.




Захід продовжився за солодким столом, де заступник сільського голови з гуманітарних питань Тетяна Кунаренко багато дізналась про дітей та їх родини, рідні міста та села, з яких вони до нас прихали, поспілкувавшись з ними в невимушеній обстановці.



Побували діти цього дня і на виставці дитячого прикладного мистецтва, яку презентувала Яна Лукащук, побачили, що в Куяльницькій громаді мешкають чимало талановитих юних майстрів, і дізнались, як можна долучитись до будь-якого гуртка за інтересами.




Радість, усмішки та щирість у дитячих очах ще раз переконали всіх присутніх на заході в тому, якою великою справою є творити добро, дарувати один одному любов і доброту.

Немає коментарів:

Дописати коментар