вівторок, 28 червня 2022 р.

Українська душа на струнах ліри: відкриття скульптури Мефодію Колісниченку в селі Коси

 



24 червня 2022 року напередодні важливого свята нашої країни – Дня Конституції України в селі Коси відбулось урочисте відкриття скульптури відомому цехмайстру з виготовлення колісної ліри та засновнику єдиної на півдні України школи лірників Мефодію Колісниченку.



На захід зібрались мешканці села, працівники культури, представники Куяльницької громади, Подільської районної ради та Косівського старостату.



На початку заходу, сценарій якого підготувала центральна бібліотека громади, усі присутні хвилиною мовчання вшанували світлу пам'ять громадянської відваги і самовідданості, сили духу, 



стійкості та героїчного подвигу воїнів, полеглих під час виконання бойових завдань із захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України.



Багато гарних слів, присвячених співцям українського народу, його незламному духу прозвучало в від ведучих. Прикрасою заходу стали українські пісні, майстерно виконані вокальним колективом Куяльницького центру культури та дозвілля.



Куяльницький сільський голова Сергій Паламарчук привітав присутніх зі святом, наголосивши на тому, що верховенство права, гідність і територіальна цілісність, закарбовані в Конституції – справжні, вистраждані цінності нашого народу,




та разом із старостою села Валентиною Гуцол урочисто відкрив скульптуру.


Привітала громаду з цією важливою подією в культурному житті краю і запрошена на захід Антоніна Терентіївна Томкіна-Сушинська – дружина відомого письменника, історика та журналіста Богдана Сушинського, ініціатора встановлення пам’ятної дошки «Співцям українського народу» на будівлі місцевої школи, який у своїх дослідженнях підтвердив історичний факт існування школи лірників в селі Коси.




Бібліотекар Косівської сільської бібліотеки Олена Дегтяренко провела для гостей цікаву екскурсію,  розповівши про школу лірників, яка існувала в селі на початку 19 століття. 



Вона зібрала усіх біля стенду майстерні цех-майстра, на якому були зображені інструменти, які потрібні для виготовлення колісної ліри і основні деталі майбутнього інструменту. Наголосила на тому, що для того, щоб виготовити колісну ліру, потрібно з’єднати між собою більше, ніж 300 деталей.



Також присутнім було нагадано про те, що в минулому році в селі Мардарівка встановлено перший в Україні пам’ятник Євгену Чикаленку, нашому земляку – знаменитому меценату, громадському діячеві, збирачу народного фольклору, зокрема лірницьких пісень.




Наприкінці екскурсії гостей заходу було ознайомлено з книжково-документальною виставкою «Українська душа на струнах ліри», де зібрані матеріали про українське кобзарство, яке є в наявності в бібліотеці.




Антоніна Томкіна-Сушинська подарувала бібліотеці нові книжкові видання Богдана Сушинського, які поповнять авторський фонд письменника.




Після екскурсії усі пройшли до кінозалу Будинку культури для перегляду фільму «Пекельна Хоругва, або Різдво козацьке», який є переможцем міжнародного конкурсу Чілдрен Кінофест, 



в якому прославляється звитяга українського козацтва, незламний дух українців, а вірною супутницею їх героїчних походів була колісна ліра. Перегляд підготували працівники центральної дитячої бібліотеки.

Немає коментарів:

Дописати коментар