пʼятниця, 8 липня 2022 р.

Українська мова - мова єднання

 

В бібліотеках Куяльницької громади відбулись перші засідання розмовних гуртків, відкритих в рамках загальноукраїнської кампанії на виконання листа Уповноваженого із захисту державної мови від 02.06.2022 №1458/04.02 щодо сприяння функціонуванню та опануванню української мови як державної в усіх сферах життя на всій території України. Учасниками клубів стали і діти, і дорослі, які бажають вдосконалити володіння українською мовою, викладачами – вчителі-філологи сільських шкіл.



В бібліотеці села Куяльник відбулось перше засідання розмовного клубу «Думай, читай та спілкуйся рідною мовою», яке провела вчитель Куяльницького ОЗО Дроган С. В. На занятті в цікавій формі пригадали формули мовного етикету українською мовою,  український алфавіт, співаючи його. 



Під час спілкування поділилися знаннями особливостями діалекту нашого краю. Бібліотекарами Ритою Гарматюк та Марією Каназірською був проведений огляд виставки науково-популярної літератури  «Говорімо українською – це круто» та проведена інтелектуальна гра «Паляниця».



Урок української мови «Україна єдина» зібрав в бібліотеці дорослих російськомовних жителів села Станіславка та внутрішньо переміщених осіб, які приїхали із Запоріжжя та Херсону, учасників розмовного гуртка «Рідна мова моя»


Філолог Станіславської гімназії Наталія Олександрівна Маєвська ознайомила односельців та внутрішньо переміщених людей з Херсонської та Запорізької областей з правильною вимовою  українських слів, розповіла про значення вивчення української мови в дуже складний час для нашої держави.


Перше засідання гуртка «Українознавці» запросило усіх бажаючих на історичну годину під назвою «Українська мова – мова єднання». Бібліотекар Олена Дегтяренко та директор Будинку культури Ірина Савова (має фахову освіту вчителя початкових класів) розпочали захід з легенди про мови світу, а потім довели дітям, чому саме треба поважати та досконально знати мову країни - України, де ми проживаємо,  якою  пишаємося.


На
лінгвістичну гру «Як український соловейко світом мандрував» запросив бажаючих удосконалити українську мову гурток «Скарби української мови» в бібліотеці села Малий Фонтан. Вчитель української мови та літератури Ольга Гончаренко познайомила учасників з правилами та планами роботи гуртка, провела цікаву гру, 




а бібліотекар презентувала розгорнуту в бібліотеці книжкову виставку  "Наша мова калинова".



В день Івана Купала, 7 липня, провів перше засідання і розмовний гурток «Джерельце» в бібліотеці села Федорівка. Разом із вчителем української мови Федорівської гімназії Людмилою Юшкевич слухачі гуртка зможуть підвищити свій рівень мовної та комунікативної компетенції.



Засідання клубів супроводжувались презентаціями бібліотекарями тематичних викладок літератури, присвяченій питанням української мови, її історії, правопису, культурі українського слова.




Оголошення про відкриття розмовних клубів, в яких будуть вести заняття педагоги, розмістили в приміщеннях закладів та на сторінках Фейсбуку бібліотекарі сіл Нестоїта,  Куяльник.



В багатьох бібліотеках організовані гуртки любителів української мови, де бібліотекарі  популяризують українську мову через презентації та огляди книжкових виставок, присвячених українській мові, перегляди документальних фільмів, голосні читання українських книжок, літературні бесіди, мовознавчі вікторини, конкурси та інші заходи.



Цікаві заходи були запропоновані учасникам гуртка «Чари рідної мови» в бібліотеці села Борщі, серед яких відеоперегляди «Історія української  мови», «Що таке українська мова?», гра "Дерево мудрості". Діти на папері писали свої вислови про мову, потім "вішали» їх на «Дерево мудрості", а потім створили аплікацію «Квітуче серце України». 




На першому засіданні гуртка «Чари рідного слова»  в Соболівській сільській бібліотеці були розглянуті організаційні питання та проведений відеоперегляд «Цікаві факти про українську мову».




Учасники гуртків з нетерпінням чекають нових занять, адже попереду їх чекає ще більше цікавої, змістовної та корисної, яка їм в подальшому конче знадобиться.

Немає коментарів:

Дописати коментар