середа, 17 серпня 2022 р.

Професійні зустрічі- додаткова опора для натхнення. Діяльність бібліотек громади в умовах воєнного часу.


17 серпня в Публічній бібліотеці  ім. Євгена Чикаленка відбувся семінар бібліотечних працівників. На захід з'їхались бібліотекарі з усіх старостинських округів Куяльницької громади.


З вступним словом виступила директор Світлана Дюгаєва, яка проаналізувала роботу бібліотек від часу повномасштабного вторгнення Росії в Україну і зазначила, що бібліотеки громади з перших днів війни  працювали і продовжують працювати в звичайному режимі;



подякувала всім працівникам, які   активно долучалися до волонтерського руху: збирали гуманітарну допомогу, проводили масові заходи, працювали з ВПО, 


приймали участь у флешмобах, акціях, конкурсах, шили пов'язки та випікали смаколики; зазначила, що  велика робота проходила і на сторінках соц.мереж, зокрема  у Фейсбуці: он-лайн марафони, презентації, конкурси. 



Згуртувала бібліотека навколо себе і творчих людей.  Вже 4 місяці  триває поетичний марафон "Вірші війни" на сторінці "Поетична мозаїка ".

Активно працюють відділи обслуговування з дітьми, з ВПО. Великі бібліотеки стали дієвими майданчиками з вивчення української мови. Спільно з відділом освіти і дорослі, і малі опановують рідну мову з вчителями-фахівцями.



Про краєзнавчу роботу, яка була і  залишається одним з основних напрямків роботи КУ "Публічна бібліотека ім.Є. Чикаленка" розповіла бібліотекар краєзнавчого відділу Надія Балабан.

Бібліотечні працівники  продовжують збирати краєзнавчий матеріал: слідкують за долею земляків, які боронять незалежність нашої країни сьогодні. В планах бібліотеки проєкт "Жива книга. Хроніка війни". А в цьому році бібліотекарі працюють над щорічним оглядом-конкурсом "Мій рідний край - моя земля". 


Про основні показники роботи та звітність доповіла завідувачка методико-бібліографічним відділом Віра Фарфурак. Методист детально зупинилася на планових показниках кожної філії та запропонувала бібліотекарям виділити окремо роботу з ВПО, та вести відповідну звітність, щодо залучення і надання бібліотечних послуг даній категорії читачів.


Сьогодні важливою також стала робота з актуалізації бібліотечних фондів у зв'язку зі збройною агресією р/ф проти України. Її ми маємо провести, враховуючи рекомендації , розроблені Міністерством культури та інформаційної політики України та Радою з питань розвитку бібліотечної справи. Про це говорила в своїй доповіді завідувачка відділом комплектування літератури Тетяна Костюк.


Про активну роботу з дітьми під час війни розповіла завідувачка дитячою бібліотекою Олена Зінченко. Вона відмітила активних учасників творчих конкурсів з сіл громади і подякувала бібліотекарям, які зуміли залучити  більше 60 дітей до участі у Всеукраїнських і обласних конкурсах. 


До дня Незалежності центральна дитяча бібліотека планує організувати патріотичний вернісаж з роботами переможців дитячих конкурсів та малюнками, які відібрало журі. Дитячий вимір війни, який він?! Ми думаємо, що цей захід дасть відповідь на це питання.


Про правила безпеки в своїх закладах і про інформаційну безпеку наголосила у своєму виступі заступник директора Людмила Бензар. Крім того, вона наголосила на необхідності фахівцям постійно займатися самоосвітою, особливо у вивченні комп'ютерної грамотності. Час доводить, що он-лайн робота є важливою складовою бібліотечної роботи.


Робота на бібліотечно-інформаційному фронті кипить. Колектив  установи з готовністю відгукається на участь у благодійних справах і акціях, розробляють проєкти, знайомлять з книжками війни. А такі професійні зустрічі - джерело пошуку додаткової опори, корисних ідей, натхнення у важкий час.

Немає коментарів:

Дописати коментар