Сотні прихожан і гостей стали свідками стародавнього обряду освячення Престолу і храму. Чин освячення храму не розглядається Церквою лише як спосіб виявлення вдячності Богу за відбудову храму. Це священний обряд, сенс якого полягає в наділені храму особливої благодаті, перетворюючи його з простої будівлі в будинок Господній. Освячення храму називається «оновленням», так як храм становиться святим місцем явлення слави Божій.
Церква Успіння відома з 1748 року, в 1794 році - перетворена з уніатської на православну і існувала так до 1818 року. Вона була дерев’яна, схожа на хату, дах очеретяний. В 1818 році її розібрали через ветхість. Нова кам’яна церква Успіння збудована в 1818 – 1833 роках, яка існувала до 50 - х років ХХ століття.
Будівництво сучасної церкви тривало біля 10 років. Важко було організувати цю справу. Однак належне необхідно віддати наполегливості настоятеля отця Георгія, який зумів організувати громаду і спонсорів.
Кожен мешканець Нестоїтської сільської ради, на чолі з головою Михайлом Загарією, вніс свою частку у його зведення.
Церква Успіння, струнка і величава у строгості архітектурних форм, возноситься куполом в небесну блакить. Відчувалося, що Сам Господь посилає всім прихожанам та гостям торжества Своє благословення в тихий святковий ранок. З благоговінням входили люди в церкву в очікувані торжества обряду. Значність його була ще більше від того що всі чекали приїзду Високопреосвященного Алексія, Архієпископа Балтського і Ананьївського. Як сказав в своій проповіді настоятель церкви отець Георгій, що це дуже велика подія для села Нестоїта, так як це вперше за 180 років село відвідає архієпископ.
Чин освяти, Божественну Літургію і хресний хід навколо церкви очолив архієпископ Балтський і Ананьївський Алексій. Владиці співслужили духовенство Котовського району та інших благочинь.
Настоятель та парафіяни храму щиро вдячні всім небайдужим, які будували храм, жертвували на його будівництво і оздоблення, збирали кошти, щиросердечними молитвами до Господа і святих наближали цей величний день, усім, хто завітав на урочистості з нагоди освячення храму.
Попереду ще багато роботи з благоустрою церкви. Та головне в тому що храм божий вже функціонує. Він створений людьми і для людей.
О. М. Шапран, начальник відділу культури Котовської райдержадміністрації
Немає коментарів:
Дописати коментар