1 лютого в центральній бібліотеці відбувся
перший в 2019 році семінар бібліотечних працівників Куяльницької громади
«Аналіз діяльності бібліотек ЦБС у 2018 році. Пріоритетні напрямки та подальший
розвиток бібліотек громади у 2019 році».
На заході були присутні заступник голови Куяльницької сільської ради Тетяна Кунаренко та начальник відділу розвитку культури та туризму Ольга Шапран.
Тетяна Володимирівна щиро подякувала сільським бібліотекарям за їхню самовіддану працю протягом минулого року, похвалила за вагомі досягнення в роботі окремих бібліотек та бібліотечних працівників,
розповіла про перспективи подальшого розвитку бібліотечних закладів громади, серед яких і комп’ютеризація, і поповнення новою сучасною літературою, і поточні ремонти, розповіла про нараду в облдержадміністрації та першочергові завдання, що стоять перед культурою.
Ольга Михайлівна конкретизувала, що в 2019 році з місцевого бюджету планується виділення коштів на поточні ремонти бібліотек, чого не було вже багато років. Три бібліотечні заклади в селах Новоселівка, Бочманівка та Нестоїта – на порозі капітальних ремонтів, бо знаходяться в приміщеннях Будинків культури, які будуть ремонтуватися.
Продовжило семінар урочисте нагородження начальником відділу розвитку культури і туризму переможців районного огляду-конкурсу «Бібліотечний батл: бібліотеки-ювіляри на професійному майданчику-2018».
Дипломи та подарунки отримали бібліотекарі філії №29 с. Нестоїта Наталія Стопчанська та Тамара Гребонос (1 місце), бібліотекар філії №40 с. Ставки Тетяна Демяненко та бібліотекар філії №7 с. Вишневе Антоніна Станько (2 місце), бібліотекар філії №16 с. Качурівка Катерина Гоцуленко (3 місце) та бібліотекар філії №6 с. Бочманівка Ксенія Чиканчи.
Про перебіг минулорічного конкурсу, досягнення та недоліки його масових заходів детально розповіла заступник директора ЦБС Людмила Бензар.
Доповідь була підкріплена фотопрезентацією (бібліотекар Віолета Зінченко), яка висвітила головні події та цікаві миттєвості кожного заходу.
З аналізом діяльності бібліотек ЦБС за 2018 рік виступила завідувачка методико-бібліографічним відділом Віра Фарфурак, навела планові завдання основних кількісних показників роботи на наступний рік, познайомила з оглядами-конкурсами, регіональними акціями та соціальними дослідженнями 2019 року,
нагадала про необхідність продовження «бібліотечного патронату», як одної з важливих складових процесу бібліотечного обслуговування на селі, та активізації роботи бібліотек з клубами та гуртками за інтересами.
Методистом Раїсою Карп були розглянуті питання щодо відзначення пам’ятних та знаменних дат у 2019 році, надані детальні методичні рекомендації щодо складання місячних та тижневих планів-звітів.
Щодо цьогорічної організації та проведення Тижня дитячого та юнацького читання, участі у всеукраїнському конкурсі "Найкращий читач" та інших всеукраїнських та регіональних конкурсах для читачів-дітей виступила методист по роботі з дітьми Олена Зінченко.
На вимогах до щорічного краєзнавчого огляду-конкурсу "Мій рідний край, моя земля" зупинилась бібліотекар краєзнавчого відділу Надія Балабан. Вона оголосила тему цьогорічного конкурсу - "Подільщина у вишневому полоні", розповіла про порядок подачі конкурсного матеріалу, терміни виконання та основні вимоги до робіт.
Організаційні питання з обліку книг та періодичних видань в бібліотеках-філіях ЦБС, підготовку та проведення планових переобліків книжкового фонду у 2019 році підняла завідуюча відділом комплектування та обробки літератури Тетяна Костенко.
З тематикою та графіком руху цьогорічних виставок-коло бібліотечними закладами громади познайомила присутніх бібліотекар абонементу Людмила Поросятковська, запропонувавши обрати одну з даних виставок:
Семінар був, як завжди, насичений інформацією, подіями
та зарядив на активну роботу і якісні зміни всіх бібліотекарів району, спонукав
високо тримати професійну марку.
Немає коментарів:
Дописати коментар