четвер, 26 вересня 2019 р.

"Бібліотечний вересень" дивує читачів



Екскурсійний «Бібліотечний вересень» добігає кінця. Можна впевнено сказати, що в бібліотеках в цьому місяці вирувало активне життя. Дорослі і малеча, лікарі і ляльки, динозаври в книжках 3D і на великому екрані, народознавчі звичаї і проблеми сучасності. Бібліотека торкнулась усіх і усього.


Наприклад, Косівська сільська бібліотека, обладнана сучасною комп’ютерною технікою та підключена до інтернету, 24 вересня на один день стала лікарським майданчиком, де відбувся прийом громадян сімейним лікарем С.Ю. Бацелею та медичними сестрами Г.М. Рачинською, О.І. Попіль, О.Ф. Єфімовою та І.І. Галлою.  


Медики скористалися новітніми технологіями для реєстрації декларацій з сімейним лікарем, для виписки електронних рецептів на безкоштовні ліки, запису на прийом до вузькопрофільних спеціалістів. . Медичні сестри вимірювали артеріальний тиск, визначали  вміст цукру в крові, консультували з питань профілактики вірусних захворювань та ін.


В бібліотеці людям було затишно. Чекаючи на свою чергу до медиків, вони спілкувались з бібліотекарем Оленою Дегтяренко, переглядали нову літературу, ділилися один з одним новинами та враженнями. Заклад покидали  в гарному настрої з вдячністю не тільки лікарям, а й бібліотекарці за змістовне дозвілля.

А Качурівська бібліотека в цей день вабила читачів духмяним ароматом свіжоспеченого хліба, запрошуючи усіх на народознавчу годину «Цінуймо хліб! Бо він святий, як ангела душа!» Бібліотекар Катерина Гоцуленко підготувала для своїх читачів презентацію книжкової виставки «Хліб – усьому голова!», розповіла про те, що народ з давніх давен цінував над усе три речі: хліб, сіль і честь. 



Центральна бібліотека 25 вересня приймала в своїх стінах учасників екскурсії-транзиту «Від Любомирки – до головного книжкового дому громади».



Учні 5-го та 9-го класів в цей день побували в усіх відділах центральної  дитячої бібліотеки та центральної бібліотеки для дорослих. І якщо головною темою зустрічі в дитячій бібліотеці стала тема булінгу серед підлітків, 



то доросла бібліотека дивувала учнів сучасними книжковими виданнями з додатковою віртуальною реальністю, розповідала про видатних мешканців краю, демонструвала на великому екрані повнометражний мультфільм з життя динозаврів «Діномама».


Зі структурою великої двоповерхової бібліотеки для дорослих познайомила екскурсантів заступник директора   ЦБС Людмила Бензар, провела дітей бібліотечними залами, акцентуючи увагу на яскравих тематичних виставках та книжках.


З найвідомішими людьми нашого краю, імена яких повинен знати кожен мешканець району, познайомила бібліотекар краєзнавчого відділу Надія Балабан, зупинившись на таких історичних постатях, як Євген Чикаленко, Євген Блажевський, Євген Подрушняк та Прасковія Дідик.


Бібліотекар медіацентру Ольга Волкунович здивувала дітей книжками нового формату, який вони бачили вперше, і детально розповіла про склад та можливості книжок з додатковою віртуальною реальністю, 




зокрема енциклопедією «Динозаври», на сторінках якої «оживають» 33 види древніх тварин та містяться 40 захоплюючих ігор.



Діти були в захваті:  і від динозавра, який вистрибнув прямо з книжкової сторінки на бібліотечний стіл, і якого вони мали можливість покормити, дізнатись, де він мешкає; 


і від мультфільму, який влучно продовжив тему динозаврів, і від книжкового годиннику, який прикрашає медіацентр і завжди показує точний час, і взагалі, від можливостей сучасної бібліотеки.








А бібліотекаря Чубівської сільської бібліотеки Нелі Яніцьку з ляльковим театром, що діє протягом багатьох років в бібліотеці, запросив до себе у гості місцевий дитячий садочок. 



Бібліотекар завітала туди з новинками дитячої літератури та з своїми помічниками – учнями 7-го класу, членами бібліотечного гуртка Поліною Барабаш, Володимиром Солодовниковим та Денисом Пархомовим.




Радісними, зацікавленими оченятами дітки спостерігали за ляльковими героями української народної казки «Про Півника і Мишенят». Було цікаво, весело, змістовно. Ніхто не хотів розлучатися з новими друзями. Тож попереду – нові зустрічі.


Немає коментарів:

Дописати коментар