четвер, 13 серпня 2020 р.

Ірина Лобусова і Богдан Сушинський - в "Літературному проєкті 12"




В центральній бібліотеці Куяльницької ЦБС продовжує свою дію "Літературний проєкт 12", який знайомить користувачів з творчістю відомих українських письменників через презентації книжкових виставок, огляди літератури, перегляди кінострічок за творами письменників. 



Нагадаємо, що кожного місяця проєкт презентує творчість автора, перша літера якого збігається з першою літерою назви місяця.

Автором липня
стала одеситка
Ірина Лобусова - професійна журналістка, письменниця і кіносценарист.  Закінчила Академію зв'язку України, факультет телебачення і радіомовлення. Є автором понад тисячі статей для самих різних видань. В даний момент працює редактором стрічки новин в інтернет-виданні, займається написанням книг і сценаріїв для кіно-і телекомпаній.



Улюбленицею багатьох читачів України вона стала завдяки  створеною нею серії романів в стилі ретро-детективів в чисто одеському антуражі. Романи "Короли Молдаванки", "Королевы Привоза", "Дьяволы с Люстдорфской дороги", 
"Подземелье призраков Аккермана",  «Копи Хаджибейского лимана», «Лугару»,  «Миллион с Канатной», «Катакомбы Военного спуска», «Диббук с Градоначальницькой»,  «Мыс Черных сов», «Змей Сварога» підкупають найвибагливіших читачів цікавими історичними фактами, карколомним пригодницьким сюжетом та колоритною "одеською" мовою.



Письменниця майстерно розгортає життя своїх героїв на тлі справжніх історичних подій, вплітаючи в них реальні історичні персонажі, вміло використовує архівний матеріал. Кожна її книга дає можливість читачам поповнити свої знання з історії краю, відкрити для себе щось цікаве.


Особливо цікавими для читачів нашої бібліотеки є детективні романи "Соль Жеваховой горы" і "Тень Райского сада", події яких розгортаються біля Іннокентіївського підземного монастиря (село Казбеки Липецького старостинського округу), та розповідають про неординарну особистість відомого отамана та "червоного комбрига" Григорія Котовського.



Серпневим автором проєкту був обраний Богдан Іванович Сушинський - журналіст, письменник, публіцист та науковець, член Спілки письменників України, Національної Спілки журналістів України, Національної Ради Конгресу української інтелігенції, віце-президент української Асоціації письменників, президент Аркадійського літературного клубу, академік міжнародної Академії наук, освіти, промисловості та мистецтв (при ЮНЕСКО, США), довічний Почесний Верховний отаман Чорноморсько-Дністровського козацтва, засновник першого в Україні Міжнародного лицарського Ордену Архистратига Михаїла.


Творчість Богдана Сушинського відзначена рядом літературних премій. Зокрема, він лауреат Міжнародних літературних премій ім. Олександра Дюма, Джека Лондона, Антуана де Сент-Екзюпері, Міжнародної літературної премії Українського козацтва «Лицарське перо», а також премії ім. Е. Багрицького, республіканської премії ім. М. Посмітного, Міжнародної премії ім. І.Мазепи, премії ім. І.Буніна, Аркадійської літературної премії, вітчизняних премій Пантелеймона Куліша та Ірини Вільде.

Богдан Сушинський пише українською та російською мовами. Його твори перекладалися на англійську, французьку, польську, литовську, болгарську, словацьку та інші мови світу.

Тематика творів Богдана Сушинського найрізноманітніша. Він – автор циклу романів про Другу Світову війну, серед яких «Последний из группы Беркута», «Похищение Муссолини», «Черный легион», «Операция "цитадель"», «Жребий вечности», "Воскресший гарнизон" та ін.

Чимало творів присвячено історії України, зокрема, її козацтву. До таких належать «Козацькі вожді України: історія України в образах її вождів та полководців ХV-ХІХ століть», «Князі та полководці Стародавньої України», «Всесвітня історія лицарства», «Історія Чорноморського козацтва», «Гетьман Мазепа: повернення до Батурина», «Гетьман Виговський: погляд з ХХІ століття».

Серед творів письменника – багато філософсько-психологічних, історично-авантюрних і пригодницьких романів, серед яких «Три дня в Париже с любимой женщиной», «Остров обреченных», «Білий кінь у сивій долині», «Морава», "Лазурный берег", "Острів забуття" і які в останні роки виходили в таких книжкових серіях «Видавництва» «Віче», як «Військові пригоди», «Секретний фарватер», «Морський авантюрний роман». 

В центральній бібліотеці в 2012 році створений його авторський фонд, який налічує понад 100 назв художніх та історико-документальних творів. Богдан Іванович є частим гостей бібліотеки. Кожного року проходять його творчі зустрічі з місцевими аматорами поетичного слова, бібліотекарями громади та читачами.

Запрошуємо всіх завітати до бібліотеки, познайомитись з творами Богдана Сушинського та Ірини Лобусової, зануритись у світ художнього слова цих талановитих авторів!


Немає коментарів:

Дописати коментар