пʼятниця, 27 листопада 2020 р.

Голодомор: почути крізь мовчання

 


28 листопада 2020 року виповнюється 87-ма річниця однієї з найтрагічніших сторінок в історії України – Голодомору 1932–1933 років, який забрав  життя мільйонів наших земляків. З метою гідного вшанування пам'яті наших співвітчизників, в усіх бібліотеках Куяльницької громади відбулась низка тематичних масових заходів.


До уваги користувачів центральної бібліотеки розгорнута книжкова виставка «Чорний птах гіркої пам'яті». Зі сторінок видань, представлених на виставці, постає жахлива картина нищення української нації. Документальні та художні твори книжкової експозиції розкривають причини, масштаби та наслідки голодомору, висвітлюють всю глибину трагедії українського народу під час геноциду.




Книжково-ілюстративні, документальні матеріали  про трагічні сторінки історії України представлені на  книжковій виставці «Голодомор: почути через мовчання» в бібліотеці селища Борщі.




В бібліотеці села Нестоїта діє книжкова виставка "Світ пам’ятає трагедію", біля якої проводяться бесіди та обговорення про трагічні події тих жорстоких років.




Ознайомитися з книжковою-виставкою – сповіддю «Чорна сповідь моєї Вітчизни» запрошує своїх користувачів бібліотека станції Борщі.





Книжкова виставка "Пам'яті незгасна свіча" знайомить з трагічними сторінками історії читачів бібліотеки села Липецьке.





Малофонтанська бібліотека провела для своїх читачів годину-реквієм під назвою "І поліг наш народ, наче скошене жито".


Відвідувачі бібліотеки переглянули документальний відеоролик "Голодний Дух - День пам'яті жертв Голодомору"
Дітям була представлена презентація книжкової виставки "Страшна правда голодомору".


В Бочманівській  бібліотеці  відбулась історична година-спомин «Щоб голоду не знали люди вічно», під час якої бібліотекар Ксенія Чиканчі презентувала читачам огляд  книжкової  викладки «На колінах стою  перед вами, сповідаю  жалобу  сумну..." та зачитала декілька історій-спогадів очевидців голодомору, які зібрані в тематичну теку. Запрошена на захід мешканка села  Вдовиченко  Катерина Макарівна  розповіла  дітям спогади своїх батьків. Закінчився захід  хвилиною  мовчання.




В Косівській бібліотеці відбувся перегляд документального фільму "Запали свічку!", який передивилися і дорослі користувачі бібліотеки. А для читачів-дітей був продемонстрований мультиплікаційний фільм про події Голодомору. 




Захід був проведений бібліотекарем та працівником Будинку культури. Після перегляду фільмів читачі пригадали перекази своїх бабусь, прабабусь, які пройшли через пекло голодомору.



"Запалимо свічку у кожній родині" - таку назву отримала година вшанування пам'яті жертв Голодомору в бібліотеці села Вишневе, яку підготували та провели бібліотекарі сіл Вишневе і Ставки. Відвідувачі заходу переглянули тематичний відеоролик та запалили свічки пам'яті.

Працівники культури села Мардарівка віддали данину шани та пам’яті тим, чиє життя трагічно обірвалося у ті далекі страшні роки, провівши презентацію книжкової виставки «Ми в цій землі житами проросли, щоб голоду не знали люди вічно» та запаливши свічу пам’яті померлих та замордованих в голодні роки біля хреста-пам’ятника жертвам Голодомору.




Година-реквієм «Голодомор: Жнива скорботи» відбулась в бібліотеці села Гидерим. Особливу увагу у читачів викликала оформлена бібліотекарем книжкова виставка «Забуттю не підлягає».


В Чубівській сільські бібліотеці був проведений
урок історичної правди "Нам дзвони не грали, коли ми вмирали". Бібліотекар познайомила читачів з книжковою виставкою "Ніколи знову..." та зачитала матеріали з тематичної папки "Свідчення очевидців".





Згадували трагедію 1932-1933 років і в бібліотеці села Малий Куяльник під час години пам'яті «І пам'ять зранена болить..»




Година-вшанування  пам'яті  жертв Голодомору в Україні "Не маємо права забути.." відбулась і в селі Борщі.






В бібліотеці села Мурована відбулась година-реквієм "Людської пам'яті мости".

Немає коментарів:

Дописати коментар