пʼятниця, 26 лютого 2021 р.

Землі квітучої краса, Одещино моя!

 

Оспівана в піснях, сліпуча перлина біля моря, гостинна і привітна у будь-яку пору, але особливо барвиста улітку і восени, в ці останні лютневі дні Одещина  відзначає свій день народження. 27 лютого, нашій багатонаціональній, різнобарвній Одеській області виповнюється 89 років!

До святкових заходів з нагоди створення Одеської області долучились бібліотеки Куяльницької громади.
В центральній бібліотеці Куяльницької ЦБС пройшов цикл краєзнавчих заходів, одним з яких стала презентація книжково-документальної виставки "Землі квітучої краса, Одещина моя"Виставка містить видання з історії Одеської області, літературу, яка висвітлює надбання Одещини, що становлять славу Одеському регіону, книги, присвячені видатним постатям Одещини, письменникам, науковцям, культурним діячам.Другим заходом стала народознавча година "Традиції Одещини", присвячена народним звичаям, традиціям та обрядам мешканців великої Одещини. Особу увагу користувачів викликав огляд книжкових видань за культурологічними проектами Одеського обласного центру української культури "Українська вишивка. Північно-Західне Причорномор'я"і "Українське весілля", створеного за матеріалами експедиції Лабораторії фольклору та етнографії Одеської національної музичної академії.Краєзнавчий калейдоскоп "Ягорлицький ключ" розповів користувачам про туристичні маршрути Подільщиною, які сьогодні розробляються в громади.Окремою зупинкою калейдоскопу став маршрут "Шляхами лірників, або Повернення із забуття Дон-Кіхота з Перешор", який присвячений 160-річчю з дня народження видатного земляка Євгена Чикаленка.В Гоноратській бібліотеці відбувся історичний екскурс "Землі квітучої краса, Одещина моя". 


Завідуюча бібліотекою Світлана Якубовська познайомила учнів 6-9 класів місцевої школи з розгорнутою в бібліотеці книжковою виставкою,  розповіла про історію творення області, її досягнення, навела цікаві історичні дані про місто та села нашого району.


Завідуюча бібліотекою села Гидерим Василиса Полуденна запрошує мешканців села до перегляду книжкової виставки під назвою "Одеський край - край щедрий, легендарний". До уваги користувачів рекомендовано такі книги: " Козацтво, народжене на Одещині", Р. Александров «Истории "С раньшего времени ", В. Голанд "В Одеських катакомбах",

 
"Туристический путеводитель по Одесской области", збірки поезій Подільчан "Відлуння часу і натхнення", "Город в военной шинели", Л. Шиманська "Іду на сповідь ..", краєзнавчі видання "Ягорлицький ключ", «Дещо про Пасіцели і не тільки…" та багато інших цікавих книжок."Наш край - історії скарбниця" – під такою назвою пройшла презентація книжкової виставки в бібліотеці села Новоселівка. З книг, які розташовані на виставці, читачі дізнались про найбільшу область на півдні України, про історію, культуру та традиції а також гостинних, привітних людей рідної Подільщини.


В бібліотеці селища Борщі оформлена та презентована книжкова виставка "Одещина - історія і сьогодення", присвячена 89 - річниці Одеської області.   
Користувачі бібліотеки мають змогу  ознайомитися з усіма районами Одеської області, переглянути книгу "Історія міст і сіл Одеської області" та дізнатись більше про історію  села Борщі.

Усі бібліотекарі Куяльницької громади вітають нашу область з днем народження і бажаємо процвітання, миру та добра!


Немає коментарів:

Дописати коментар