пʼятниця, 27 серпня 2021 р.

Моїй душі наснилась Україна. До 165-річниці Івана Франка.



27 серпня, виповнюється 165-річниця від дня народження генія української нації Івана Франка. З цієї нагоди в бібліотеках Куяльницької громади  проходять  різноманітні заходи із вшанування цього видатного письменника, поета, публіциста, перекладача, вченого, громадського і політичного діяча.




Протягом серпня   Публічна бібліотека ім.Є.Чикаленка  презентувала для своїх читачів виставку- інсталяцію «Моїй душі наснилась Україна»Виставка має три розділи : «Іван Франко – мов дух стихії» - розділ присвячений життю і творчості письменника. 



Родзинкою виставки став розділ «Книга в кадрі», який експонує історичний твір «Захар Беркут» 





та невеличка книжкова поличка   "Поет і меценат", яка відкриває для наших читачів сторінку історії про дружбу нашого земляка, відомого мецената Євгена Чикаленка з генієм українського поетичного слова.




Користуються попитом у наших читачів книжкові видання "Невідомий Іван Франко" Т. Гундорова та книжка  "З фольклорної криниці Франкового села".



Івану Франко належить авторство ряду творів у жанрі поеми, серед яких на особливу увагу заслуговують «Іван Вишенський» та «Мойсей». Останній твір стосується складного комплексу національної, громадянської й особистісної проблематики, осмисленого в філософському ключі. 



Поема перейнята суворим усвідомленням неминучості жертв і складних випробувань на шляху людини й народу до духовного оновлення. Саме на цій поемі залишив автор присвячення нашому земляку Євгену Чикаленко.




Творчий доробок Івана Франка становить понад 50 томів, серед його праць - твори на кількох європейських мовах, тому не дивно, що в листопаді 1915 року віденський науковець  Йосиф Застирець звернувся до Нобелівського комітету: 

«Цей найбільший поет і письменник, пісні якого стали національним гімном, цей найбільший Провідник своєї нації, інтернаціональний геній заслуговує на те, щоб славетна Королівська Академія нагородила його Нобелівською премією хоча б у похилому віці, коли поет тяжко хворіє». Але було запізно. Список претендентів на Нобелівську премію було вже сформовано. Через півроку після цього один із найталановитіших та найпрацьовитіших українських письменників пішов із життя так і не ставши першим українським лауреатом Нобелівської премії. 


Цікава, інформаційна, різнобарвна, виставка-інсталяція викликає захоплення своїм неординарним оформленням, а "Книга в кадрі" спонукає до перегляду кінострічки "Захар Беркут". Приємно, що після знайомства з фільмом деякі читачі бажають перечитати твір, а краєзнавці відкривають для себе цікаві факти про непересічного земляка Євгена Чикаленка.

 

 

 


Немає коментарів:

Дописати коментар