пʼятниця, 5 серпня 2022 р.

На грані вічного болю. Щоб пам'ятати... З перших вуст...


В центральній бібліотеці КУ «Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради» розгорнута книжково-документальна виставка «На грані вічного болю», присвячена захисникам України.





Центральне місце на цій виставці поряд зі світовим бестселером від нідерландського політолога, соціолога Марселя Х. Ван Херпена «Війни Путіна. Чечня. Грузія. Україна. Незасвоєні уроки  минулого» займають  воєнні новинки з нашого фонду про війну 2022. 

Книжки війни 2022. Вони вже з'явились на книжкових полицях нашої бібліотеки. Їх мало, але коли починаєш читати стає моторошно. Це не авторська уява, не придумана історія з надуманими героями. Це книги- свідки страшних подій, хронологічні літописи  щоденних новин і повідомлень з офіційних джерел, оповіді простих людей, записані воєнними  кореспондентками. 


Книга "Лютий лютий 2022.Свідчення про перші дні вторгнення" від журналісток Дар'ї Бурої та Євгенії Подобної вийшла як "Воєнні щоденники" з  серії "Книжки війни".


"24 лютого 2022 року українці прокинулись в іншій реальності: небо розривало ревіння російських винищувачів, на українські міста летіли російські ракети, станції метро перетворилися на укриття. У цій новій реальності більше не існувало поняття абсолютної безпеки. 


Перші дні війни були дуже емоційними і страшними. Коли не знаєш, що робити, не встигаєш за новинами. А через ці новини не можеш нічого робити...Щоб не дозволити нікому переписати нашу історію, вплести те, чого не існувало, як роблять росіяни, коли на чорне кажуть біле, ми вирішили зібрати спогади людей про перші дні повномасштабної війни. Щоб пам'ятати..."



Дар'я Бура вже відома авторка книг про війну в Україні. ЇЇ моторошні 22  історії з вуст колишніх бранців  донецьких і луганських підвалів, сумнозвісної "Ізоляції" - свідчення тих, хто пройшов пекло і вижив, це оповіді тих,  кого вдалося обміняти 29 грудня 2019 року, тих, хто втішився відчуттю української землі на КПВВ "Майорськ".




Сьогодні ці книги поряд на одній поличці.  Вони розповідають про життя "до" і "після", про людські судьби  в час війни, про звірства і злочини, про жахи і тортури, про відчай і розгубленість простих людей  з перших вуст українських військових, журналісток, блогерів, медиків, пересічних мешканців.



Придбали ми для своєї бібліотеки і книги "Місяць війни. Хроніка подій. Промови та звернення Президента Володимира Зеленського" 


та "Другий місяць війни". Документальна хроніка повномасштабного вторгнення Росії в Україну нагадує читачу про трагічні і героїчні події першого місяця війни та гарячої фази війни у другому місяці. 


Книги вийшли в рамках проекту, пов'язаного зі створенням хроніки подій війни, яку розпочала Росія проти України 2014 року від Олександра Красовицького.  



Цей проект — нагадування світовому суспільству про те, що російсько-українська війна триває, а українці зі зброєю в руках захищають благополуччя Європи.


Виставка пропонує ознайомитись і з такими книжковими виданнями, як Артем Чапай «THE UKRАINE», Максим Музика,  Андрій Пальваль, Петро Потєхін  «Савур-могила. Військові щоденники», Юрій Руденко «Психи двух морей», Андрій Кокотюха «Червоний», Сергій Лойко «Аеропорт» та «Рейс», Тарас Чухліб «Донеччина та Луганщина - козацькі землі України (XVI-XVIII ст.)»,Артем Шевченко «Слов’янськ», Роман Зіненко «Війна, якої не було», 


Ірина Вовк «На щиті» та «Ізоляція», Василь Новоринський «На грані вічного болю», Серж Марко «Хроника гибридной войны», Олексій Петров «Кофе с привкусом пепла», Наталя Нагорна «Повернутися з війни» та «Добровольці».

Дізнайтесь про війну з перших вуст!

Немає коментарів:

Дописати коментар