середа, 3 серпня 2022 р.

Бібліотеки Куяльницької громади - учасники обласного онлайн-дискурсу щодо роботи бібліотек в умовах воєнного стану


3 серпня центральна бібліотека КУ "Публічна бібліотека Куяльницької сільської ради" взяла участь в онлайн-дискурсі - спілкуванні з представниками публічних бібліотек області щодо актуалізації бібліотечних фондів та збереження мережі бібліотек в умовах воєнного стану.  


Спікерами онлайн-дискурсу стали Ірина Бірюкова, директор Одеської національної наукової бібліотеки, 



Юліана Омельченко, директор ОУНБ ім. М. Грушевського, 



Ніна Маловік, завідувачка науково-методичним відділом ОУНБ ім. М. Грушевського, Тетяна Палій, директор Одеської обласної бібліотеки для дітей ім. В. Катаєва.



Цікавою і корисною для учасників стала презентація від Одеської обласної бібліотеки для юнацтва щодо змін в комплектуванні літературою за новою шкільною програмою.



Учасниками заходу, які цього дня ділилися досвідом роботи  та нагальними проблемами бібліотек, були бібліотечні заклади територіальних громад Подільського та Одеського районів. 


Зі станом мережі закладів Куяльницької громади та роботою в напрямку актуалізації бібліотечних фондів в сучасних умовах ознайомила присутніх заступник директора КУ "Публічна бібліотека Куяльницької сільської ради" Людмила Бензар.


На початку доповіді вона зауважила, що дякуючи керівництву громади та депутатському корпусу, сьогодні жодна бібліотека в громаді не припинила своєї діяльності, збережений персонал бібліотек, проводиться активна щоденна робота щодо задоволення інформаційних потреб усіх категорій користувачів: дітей, дорослих, внутрішньо переміщених осіб тощо. 


Робота по актуалізації книжкових фондів бібліотеками громади триває вже багато років. Щорічно установа списувала до 30 тисяч старих, фізично зношених видань та видань, які втратили свою актуальність, ставлячи за мету створення мобільних, затребуваних, актуальних фондів. 

Завдяки коштам з місцевого бюджету закуповувалась нова літератури сучасних українських та світових авторів, класиків української та зарубіжної літератури, видання за шкільною програмою.  


Сьогодні, згідно рекомендацій Міністерства культури працівники бібліотек розпочали ретельний відбір літератури окремих російських видавництв та авторів, які підпали під санкції, та приймають виважені рішення щодо їх списання чи вилучення з відкритого доступу.  


На фоні дискурсу ми побачили, що наша громада - одна з небагатьох в області, яка зуміла зберегти в повному обсязі бібліотечну мережу  і в умовах воєнного стану забезпечити надання користувачам якісних інформаційних та культурних послуг.

Немає коментарів:

Дописати коментар