четвер, 1 грудня 2022 р.

"Світ ловив мене, та не впіймав...": до 300-річчя Григорія Сковороди


Ще один яскравий захід, приурочений до 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди в рамках місячника "Ловитва невловимого птаха", відбувся в центральній бібліотеці КУ "Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради". Цього разу учасниками бібліоміксу "Вітер і філософ" стали члени поетичного салону "Бестселер". І навіть відсутність світла в бібліотеці не завадила проведенню захода.


Ведучі заходу - завідувачка відділом обслуговування користувачів Інна Вербицька та завідувачка медіацентром Ольга Волкунович - познайомили присутніх з цікавою, неординарною біографією українського письменника, педагога, мандрівного філософа-гуманіста XVIII століття. 



Біографічні дані були викладені за допомогою оригінального мультиплікаційного фільму про життя Сковороди, за яким було цікаво спострігати навіть на маленькому екрані ноутбука. 


Велику увагу присутніх викликала презентація бібліотекарями виставки-інсталяції "Сковорода - вічний, а отже сучасний", яка детально розкрила багатогранний образ українського філософа крізь призму розмаїття книг, серед яких поезія, байки, філософські трактати, притчі та цікаві видання про самого філософа.



Зацікавила усіх фотокнига "Наш перворозум", на сторінках якої кожен афоризм філософа проілюстрований картинами колишнього директора Одеського художнього музею Олександра Ройтбурда. 


Креативною "родзинкою" бібліоміксу стало знаймство з найвідомішими цитатами та афоризмами Григорія Сковороди. Кожен із присутніх поеті-аматорів дістав із "Кошика мудрості українського Сократа" вислів філософа та зачитавши його, поділився з усіма своєю думкою щодо прочитаного. 



Усіх присутніх в залі довго не покидало враження, що мандрівний філософ є нашим сучасником, і всі його афоризми є і сьогодні гостро актуальними.



Продовжила захід модераторка засідань поетичного клубу "Бестселер" бібліотекар краєзнавчого відділу Надія Балабан, яка запросила поетів поділитися власною поезію, 



і протягом години в бібліотечній залі звучала філософська лірика Олександра Корембліта, Людмили Курченко, Валентини Присяжної, 




Пирогової, Валентини Мельниченко, Тетяни Таланцевої, Степана Черноволюка, Григорія Колесова, Івана Янчевського, Любові Бойко. 



Присутні ділилися власними думками, спілкувались про наболілі проблеми сьогодення.


Запрошуєм всіх охочих завітати до центральної бібліотеки, ознайомитись з нетлінною спадщиною видатного українського просвітителя-гуманіста, філософа, поета, педагога, вшанувати його пам'ять. Він і через три сотні літ залишається нашим сучасником, чиї мудрі поради допомагають і ще будуть допомагати нашому народу. Прилучитись до його мудрості - справа честі для нас.


Немає коментарів:

Дописати коментар