вівторок, 16 січня 2024 р.

Називали нас кіборгами вороги, але ми були просто людьми... До дня пам'яті захисників ДАП.



16 січня працівники центральної бібліотеки до 10-річчя героїчної оборони Донецького аеропорту підготували та провели цикл заходів до Дня пам'яті захисників ДАП.



Інформаційний дайджест, проведений для керівного складу Куяльницької громади розповів учасникам наради про бої за Донецький аеропорт — одні з найзапекліших у війні на сході України, 


що тривали з травня 2014-го до 22 січня 2015 року, про героїзм  українських добровольців, медиків та волонтерів, які  понад 242 дні протистояли окупантам у нелюдських умовах, під постійними обстрілами  за що  отримали назву "Киборги". За офіційними даними, захищаючи Донецький аеропорт, загинули понад 200 військових. Поранення отримали понад 500 бійців.



Бібліотекарі   Інна Вербицька та Юлія Тишкул зосередили увагу громади на інформації з увічнення подвигу хоробрих українських воїнів-кіборгів в суспільстві, в культурі та мистецтві. 



Присутні дізналися, що  Укрпошта випустила поштову марку на честь «кіборгів», Національний банк України випустив Пам'ятну монету номіналом 10 гривень із серії «Збройні Сили України».

Цікавою була сторінка і про вихід книг та кінофільмів,  серед яких -  повнометражний документальний фільм «Добровольці Божої Чоти» Леоніда Кантера та Івана Яснія, воєнна драма «Кіборги» режисера Ахтема Сеїтаблаєва  за сценарієм Наталії Ворожбит, знята в 2017 році, яка сьогодні  посідає 82-у позицію у списку 100 найкращих фільмів в історії українського кіно 

та головна книгу про війну, якої не повинно було бути, і про героїв, які хотіли жити, але вмирали — роман американського військового кореспондента Сергія Лойка«Аеропорт» (Сергій був єдиним іноземним кореспондентом, який побував у Донецькому аеропорту в жовтні 2014 року й провів там чотири повних дні з кіборгами). 



Спогади про загиблих українських вояків-кіборгів, що захищали нашу землю в перші дні, тижні, місяці, увійшли до книги Ірини Вовк «На щиті». Авторка книги з квітня 2014 року перебувала у зоні бойових дій на Донбасі як журналістка і волонтерка українських військових.



Розповідь ведучих доповнювали тематичні трейлери та відео слайди. Бібліотекарі зробили акцент на тому, що всі ці книги є на поличках центральної бібліотеки і становлять основу книжкової виставки "Кіборги. Герої не вмирають", яка розгорнута в центральній бібліотеці і презентується в ці дні для читачів.




В бібліотеці села Глибочок пройшла година пам'яті "Пам'ятаємо кіборгів безсмертних", де відвідувачі переглянули документальну стрічку і познайомились з виставкою.


За десять років подвигу кіборгів були присвячені численні пісні, фотопректи, серії коміксів. Кіборги стали національним символом відваги і стійкості українських бійців, стали взірцем для тих, хто ціною життя стримує ворожу навалу сьогодні під Авдіївкою, Кремінною, Куп’янском, Лиманом, стоїть на смерть, захищаючи  Кринки .




Доки серед українського народу будуть такі хоробрі люди, як кіборги, ми впевнені, що вогонь свободи і незламності нашого народу не згасне, як не загасає і пам'ять про героїв Донецького аеропорту.

Присутні схилили голови  та вшанували память героїв хвилиною мовчання. 



Немає коментарів:

Дописати коментар